تابلو های کنترل دور و راه انداز موتور (سافت استارتر اینورتر )

تابلو های کنترل دور و راه انداز موتور ( سافت استارتر - اینورتر )

تابلو برق های دارای سافت استارتر برای کاربردهای راه اندازی بارهای موتوری مورد استفاده قرار می گیرند. این تابلو ها بسته به سایز سافت استارتر معمولا دارای ابعاد کوچکی بوده و تجهیزات الکتریکی مختلف همچون ساعت فرمان، ساعت کارکرد، کنتاکتور بایپس در صورت نیاز، آمپرمتر و کلید ورودی را شامل می شوند.

در تابلوسافت معمولا از یک ترانس ایزوله برای تامین تغذیه کنترلی سافت استارتر استفاده می شود و روی درب نیز کلیدهای فشاری برای راه اندازی و توقف موتور تعبیه می شود. تابلو سافت در ایران یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای الکتریکی در کنار تابلو درایو برای صنعت آب و فاضلاب است. در صورت بزرگ بودن موتور غالبا در تابلوساز خازن تصحیح ضریب توان نیز در نظر گرفته می شود.

تابلو درایو نیز با هدف کنترل یک موتور الکتریکی مجهز به اینورتر یا درایو کنترل دور است. تابلوهای برق مجهز به درایو از لحاظ تجهیزات شباهت زیادی به تابلو سافت دارد با این تفاوت که در آن ها دیگر خبری از کنتاکتور بایپس یا خازن نیست.

تابلو برق درایو ممکن است بسته به نیاز دارای اتصالات مختلف سنسورهایی باشند که به درایو متصل می شوند و یکی از مهمترین معیارهای آنها تهویه مناسب است. اینورترها به دلیل کلیدزنی های مداوم حرارت زیادی تولید می کنند در نتیجه تابلو باید مجهز به فن های مناسب برای خنک ساز فضای درون تابلو باشد.

تابلو راه انداز موتور
تابلو راه انداز موتور
تابلو راه انداز موتور
تابلو راه انداز موتور
error: هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد